Plastická chirurgia

U nás môžete absolvovať

Blefaroplastika

90'minút

Čo je blefaroplastika a pre koho je určená?

Blefaroplastika alebo operácia očných viečok a patrí medzi najčastejšie estetické zákroky, ktorá prinavráti očiam svieži a prirodzený pohľad. Počas zákroku dochádza k odstráneniu prebytočnej kože z očných viečok, čo vytvorí efekt mladistvého a otvoreného oka.

S pribúdajúcim vekom sa očné viečka naťahujú a svaly, ktoré ich podporujú postupne ochabujú. V dôsledku toho sa môže nad alebo pod viečkami nahromadiť prebytočná koža či tuk. Nadbytočná koža na oku v mnohých prípadoch nespôsobuje len estetický problém ale i zdravotný. Výrazne ochabnutá pokožka okolo očí môže zhoršovať periférne videnie, najmä hornú a vonkajšiu časť zorného poľa. Blefaroplastika môže znížiť alebo vás zbaviť týchto problémov.  

 

Prečo si vybrať na zákrok Kliniku Zdravia

 • Sme riadne schválené pracovisko jednodňovej plastickej chirurgie s operačnou sálou. Zákrok by sa podľa schválenej legislatívy z bezpečnostných dôvodov nemal vykonávať v dermatologickej alebo chirurgickej ambulancii čo sa v praxi stáva. 
 • Máme dospávacie izby, po zákroku si u nás oddýchnete v ležiacej polohe s obkladmi, aby sme znížili riziká následných komplikácii na úplne minimum. Odchádzate od nás až keď vidíme že je to bezpečné a všetko je v poriadku. 
 • Máme na vás vyhradený čas, aby sa zákrok vykonal tak ako sa má, poriadne a bezpečne aj s pozákrokovým sledovaním. ( V niektorých zariadeniach sú za 40 minút hotoví, posadia vás na chvíľu do čakárne a náslende vás pošlú domov). To nepovažujeme za správne a medicínsky korektné

 

TIP: Kým sa rozhodnete kde sa dáte operovať, spýtajte sa či je zariadenie schválené pracovisko jednodňovej chirurgie, koľko na vás majú vyhradeného času a ako sa o vás postarajú po zákroku.

Priebeh zákroku

Blefaroplastika sa radí medzi jednoduchšie chirurgické výkony. K samotnému zákroku dochádza po odbornej konzultácii s našim lekárom, ktorý vysvetlí celý postup a následnú starostlivosť. Celý zákrok trvá približne 1 až 2 hodiny. Blefaroplastika prebieha v lokálnej anestézii.

Plastická chirurgička si pred zákrokom vyznačí nadbytočnú časť kože a tuku. Následne pomocou skalpela odstráni prebytočnú kožu a tuk. Potom uzavrie rez stehmi. Výsledná jazva na hornom viečku je  situovaná v oblasti prirodzenej vrásky oka, do ktorej sa koža „zloží“ pri otvorení. U dolných viečok je rez vedený tesne pod riasami, kde je jazva minimálne viditeľná. 

Po zákroku nie je zrak pacienta výrazne obmedzený, avšak nesmie šoférovať auto a je potrebné zabezpečiť si dopravu domov.

Konečný výsledok sa dostavuje približne 4 - 8 týždňov od operácie, kedy opuch a modriny už úplne ustupujú a jazvy by mali byť takmer neviditeľné.

Rekonvalescencia

 • Po zákroku pacient dodržuje pokojový režim, mal by sa vyhýbať zdvíhaniu ťažkých bremien, športu a inej fyzickej aktivite. 
 • Na zmiernenie opuchu a bolesti je potrebné prikladať si na oči  studené obklady. Modriny a opuchy sa vo všeobecnosti pomaly zmierňujú približne za 10 až 14 dní.
 • Odporúčaná poloha je polosed a taktiež by mal pacient spať s hlavou vo vyššej polohe
 • Ranu je potrebné ponechať bez namáčania po dobu 7 dní
 • Aspoň po dobu 2 týždňov nie je možné nosiť kontaktné šošovky
 • Približne 10 dní po zákroku pacient začína s jemnou masážou jazvičiek
 • Niekoľko mesiacov po zákroku by jazvy nemali byť vystavované slnečnému žiareniu, kvôli ich možnému stmavnutiu. Je potrebné používať ochranný krém s SPF 50 + a slnečné okuliare.

Riziká blefaroplastiky:

Ako každý zákrok aj blefaroplastika so sebou prináša určité riziká medzi ktoré patria:

 • hyperpigmentáciu operovanej oblasti ( možné odstránenie pomocou lasera v dostatočnom odstupe po operácii)
 • ľahké infekcie
 • suchosť oka
 • okulokardiálny reflex spôsobený zvýšeným tlakom na oko (spôsobuje väčšinou len malý pokles krvného tlaku a pulzu)
 • mierna asymetria

Po operácii sa tiež môže dočasne objavovať:

·       Rozmazané videnie v dôsledku masti aplikovanej na oči

 • Slzenie očí
 • Citlivosť na svetlo
 • Dvojité videnie
 • Opuchnuté, citlivé viečka
 • Bolesť alebo nepohodlie

Pri nedodržaní kľudových podmienok a odporúčaní, hrozí taktiež rozpad operačnej rany, ako pri každom chirurgickom zákroku. Preto kľudový režim a pozákrokovú starostlivosť nepodcente.

 

Ako postupovať

Zákrok v lokálnej anestéze

1

Prvým krokom je objednanie sa na recepcii, kde oznámite o aký typ zákroku máte záujem. 

2

Druhým krokom je úvodná konzultácia s lekárom, ktorý vás vyšetrí, vysvetlí vám všetko potrebné a  vyrieši s vami potrebnú dokumentáciu. Následne si už len dohodnete termín samotného zákroku.

3

Na zákrok nie je potrebné sa nijako špeciálne pripravovať, dôležité je len včas sa dostaviť na svoj termín a dodržať pokyny z úvodnéj konzultácie.

4

Zákrok po znecitlivení lokálnou anestéziou prebieha bezbolestne. Dĺžka zákroku je približne 90 minút, počas celej doby ste plne pri vedomí a môžete komunikovať. Po zákroku a poučení si u nás ešte chvíľku poležíte v príjemnom prostredí a následne odchádzate domov.

5

Na kontrolu a vyšetrenie je potrebné dostaviť sa podľa odporúčania vášho ošetrujúceho lekára.

Operovať vás bude

MUDr.
Barbora Grajciarová
Hlavná plastická chirurgička
Blefaroplastika Kožné nádory Zarastajúce nechty Ušné lalôčiky Karpálny tunel Skákavé prsty
BC.
Alena Ratulovská
Vedúca sestra
Bc.
Mária Radeková
zdravotná sestra
MUDr.
Barbora Grajciarová
Hlavná plastická chirurgička
Blefaroplastika Kožné nádory Zarastajúce nechty Ušné lalôčiky Karpálny tunel Skákavé prsty
BC.
Alena Ratulovská
Vedúca sestra
Bc.
Mária Radeková
zdravotná sestra

Recenzie našich spokojných zákazníkov

Takto si predstavujem modernú kliniku s orientáciou na pacienta. Ďakujem.

Martin V.

Problém mám vyriešený a celý proces bol veľmi dobre zvádnutý. Šetril môj čas a cítil som sa veľmi komfortne. Oplatilo sa priplatiť si.

Peter J.

Veľmi dobrá skúsenosť. Palec hore za prístup aj prostredie. Mám obavy z nemocnice a lekárov, bála som sa prvej celkovej anestézy v živote. Všetko však prebehlo hladko a necítila som žiadny strach. Špeciálna vďaka sestričke Alenke za jej pozitívny prístup :)

Petra L.

Cenník plastických
operácií a zákrokov.

Cenník
Operácia horných viečok bez tukových vačkov – blefaroplastika + pobyt na lôžku Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.
600€
Operácia horných viečok s tukovými vačkami + pobyt na lôžku Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.
700€
Operácia dolných viečok bez tukových vačkov+ pobyt na lôžku Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.
600€
Operácia dolných viečok s tukovými vačkami + pobyt na lôžku Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.
700€
Vstupná konzultácia
30€

Zanechajte nám na vás kontakt

Po odoslaní formulára vás budeme najneskôr do 2 pracovných dní kontaktovať, aby sme si dohodli termín, ktorý Vám bude vyhovovať.

Chcem sa objednať

Odoslaním tohto formulára potvrdzujete, že ste sa oboznámili s podmienkami ochrany osobných údajov, ktoré sú dostupné na internetových stránkach: www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov.