Urologické zákroky

U nás môžete absolvovať

Obriezka

45'minút

Čo je cirkumcízia?

Cirkumcízia alebo tiež mužská obriezka je chirurgický zákrok, prostredníctvom ktorého je odstránená predkožka penisu. Predkožka predstavuje zaťahovací záhyb kože pokrývajúci celý žaluď.  Počas cirkumcízie lekár skalpelom odstráni predkožku a následne ranu zašije pomocou stehov.  Dôvody prečo muži podstupujú cirkumcíciu sú rôzne. Prvým z nich je zdravotný aspekt. Zákrok je vhodný pre mužov, ktorých postihuje fimóza ako aj pre tých ktorých dbajú na prevenciu. Vďaka odstráneniu predkožky nedochádza k nahromaďovaniu žaluďového mazu, čím sa významne znižuje riziko rakoviny penisu. Ďalším rozhodovacím činiteľom je fakt, že po cirkumcízii  dochádza k menšej šanci nakaziť sa kvapovkou počas nechráneného styku.

Druhým dôvodom pre podstúpenie cirkumcízie je skvalitnenie pohlavného života. Vďaka obriezke dochádza k zvýšeniu citlivosti žaluďa počas pohlavného styku. Zákrok je preto vhodný pre všetkých mužov, ktorí chcú spestriť a skvalitniť svoj sexuálny život.

Rekonvalecencia

 Po zákroku je odporúčaný dodržiavať oddychový režim. Ranu je vhodné niekoľko dní po zákroku ošetrovať obkladom z rumančeka a následne prekrývať čistou gázou. V prípade potreby je možné užívať lieky na tlmenie bolesti, vo väčšine prípadoch však nie sú nutné. Rana sa hojí približne po 7- 10 dňoch.

Neodporúčame počas doby hojenia dlhší pobyt vo vode, vzhľadom na to, že dlhší kúpeľ môže zapríčiniť zápal rany či uvoľnenie stehov skôr ako je potrebné. Odporúčajú sa preto po dobu hojenia len krátke sprchy. Taktiež nie je vhodné  saunovanie, či šport.

Po dobu hojenia rany je odporúčaná sexuálna abstinencia. Po rekonvalescencii obriezka nemá žiaden negatívny vplyv na pohlavný styk, práve naopak mnoho mužov aj ich partneriek sú spokojnejší.

Riziká

Riziká a ťažkosti sú po cirkumcízii zriedkavé. Deň po zákroku môže nastúpiť mierny opuch či hematóm. Pocit bolesti a mierne krvácanie sa môže objaviť počas spánku, kedy dochádza k spontánnej erekcii a teda dochádza k napnutiu rany. Zvyčajne postačí miesto krvácania kompresívne stlačiť pomocou čistej gázy.

Ako postupovať

Zákrok v lokálnej anestéze

1

Ako prvé sa absolvujete úvodnú konzultáciu s lekárom v príslušnej špecializácii. Ten Vás vyšetrí a všetko potrebné Vám vysvetlí. Následne si už len dohodnete termín samotného zákroku.

2

Na zákrok sa nemusíte nijako špeciálne pripravovať. Môže bežne prijímať potravu a tekutiny.  Obmedzením sú lieky na riedenie krvi a alkohol.

3

Dostavíte sa na svoj termín. Zákrok po znecitlivení lokálnou anestézou prebieha bezbolestne. Dĺžka zákroku je približne 45 minút a celú dobu ste plne pri vedomí a môžete komunikovať. Po ošetrení odchádzate domov.

4

Na kontrolu sa dostavíte v dohodnutom termíne podľa odporúčania operatéra.

Zákrok v celkovej anestéze

1

Najskôr absolvujete konzultáciu s lekárom  v príslušnej špecializácii, ktorý vás vyšetrí, vysvetlí postup zákroku, oboznámi Vás s postupom zákroku v celkovej anestézii, zodpovie vaše otázky a vyriešite potrebnú dokumentáciu.

2

Absolvujete predoperačné vyšetrenia, na základe ktorých internista zhodnotí váš zdravotný stav, či je bezpečné zákrok v celkovej anestézii vykonať. Súčasťou vyšetrenia je odobratie anamnézy, laboratórne krvné vyšetrenia, EKG, v prípade potreby aj röntgen pľúc. Interné predoperačné vyšetrenie pre vás zabezpečíme u nás na klinike s objednaním na presný čas. 

3

V ďeň zákroku sa dostavíte na dohodnutý termín nalačno (od polnoci nesmiete piť, jesť ani fajčiť). Ešte raz váš stav prekontroluje anesteziológ, ktorý vás bude uspávať a rozhodne či je váš aktuálny stav bezpečný pre celkovú anestéziu. Majte na pamäti, že v deň operácie v celkovej anestéze nieje možné, aby ste šoférovali, preto je potrebné zabezpečiť si osobu, ktorá Vás dopraví a doprovodí domov.

4

Po anesteziologickom vyšetrení Vás sestrička odprevadí na Vašu izbu, kde sa prezlečiete a pripraví vás na samotný zákrok. Odvedie vás na operačnú sálu kde vám po uspaní bude vykonaný plánovaný zákrok. Počas celej tejto doby ste profesionálne monitorovaní a bude sa o vás starať náš skúsený tím - anesteziológ, anesteziologická sestra, chirurg, chirurgická sestra a pomocný personál.

5

Po zákroku sa zobúdzate na Vašej izbe, kde ste  stále monitorovaný prístrojmi aj anestéziologickým tímom približne 2 hodiny. V prípade záujmu môže byť pri Vás počas zobúdzania sprevádzajúca osoba. Pred odchodom domov Vás skontroluje ešte váš anestéziológ, ktorý rozhodne kedy je vaše prepustenie bezpečné,  a na jeho odporúčanie v samotný deň zákroku vás odovzdáme sprevádzajúcej osobe, v ktorej sprievode odchádzate domov.

6

Následne sa dostavíte na dohodnutý termín na kontrolu.

Operovať vás bude

MUDr.
Peter Blaško
Primár urológie
Vazektómia Cirkumcízia Varikokéla Hydrokéla
MUDr.
Petra Jánošová
Hlavná anesteziologička
Mgr.
Katarína Chupáňová
Anesteziologická sestra
BC.
Alena Ratulovská
Vedúca sestra
Bc.
Mária Radeková
zdravotná sestra
MUDr.
Peter Blaško
Primár urológie
Vazektómia Cirkumcízia Varikokéla Hydrokéla
MUDr.
Petra Jánošová
Hlavná anesteziologička
Mgr.
Katarína Chupáňová
Anesteziologická sestra
BC.
Alena Ratulovská
Vedúca sestra
Bc.
Mária Radeková
zdravotná sestra

Recenzie našich spokojných zákazníkov

Takto si predstavujem modernú kliniku s orientáciou na pacienta. Ďakujem.

Martin V.

Problém mám vyriešený a celý proces bol veľmi dobre zvádnutý. Šetril môj čas a cítil som sa veľmi komfortne. Oplatilo sa priplatiť si.

Peter J.

Veľmi dobrá skúsenosť. Palec hore za prístup aj prostredie. Mám obavy z nemocnice a lekárov, bála som sa prvej celkovej anestézy v živote. Všetko však prebehlo hladko a necítila som žiadny strach. Špeciálna vďaka sestričke Alenke za jej pozitívny prístup :)

Petra L.

Cenník urologických

vyšetrení a zákrokov.

Cenník
Cirkumcízia (obriezka) v lokálnej anestéze pozákroková kontrola je zahrnutá v cene zákroku
390€
Cirkumcízia (obriezka) v kvalitnej celkovej anestéze - jednodňová chirurgia pozákroková kontrola je zahrnutá v cene zákroku
880€
Predoperačné interné vyšetrenie
89€
Vstupné urologické vyšetrenie
39€

Zanechajte nám na vás kontakt

Po odoslaní formulára vás budeme najneskôr do 2 pracovných dní kontaktovať, aby sme si dohodli termín, ktorý Vám bude vyhovovať.

Chcem sa objednať

Odoslaním tohto formulára potvrdzujete, že ste sa oboznámili s podmienkami ochrany osobných údajov, ktoré sú dostupné na internetových stránkach: www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov.