Plastická chirurgia

U nás môžete absolvovať

Ušné bolce

30'minút

Čo je lobuloplastika?

Chirurgická korekcia ušných lalôčikov, známa aj ako lobuloplastika, je procedúra, ktorá sa vykonáva s cieľom korekcie tvaru, veľkosti a iných problémov spojených s ušnými lalôčikmi. Tento druh operácie sa často vykonáva v dôsledku roztrhnutých alebo inak deformovaných ušných lalôčikov, ktoré sa môžu poškodiť nosením ťažších náušníc, piercingov či natrhnutím ucha.

Lobuloplastika trvá približne 15 - 30 minút. Vykonáva sa v lokálnej anestéze, ktorá umŕtvi oblasť ušného lalôčika a minimalizuje tak bolesť počas zákroku. Po znecitlivení vykoná chirurg potrebné rezy, ktorými odstráni nadbytočné alebo poškodené tkanivo, obnoví tvar laloka alebo zmierni jeho deformitu. Po dokončení úprav ranu zatvorí pomocou jemných stehov, ktoré sa odstránia počas následných kontrolných návštev.

Pre koho je lobuloplastika určená?

Chirurgická korekcia ušných lalokov je určená pre ľudí, ktorí majú problémy s ich tvarom, veľkosťou alebo deformitou. Medzi najčastejšie dôvody operácie pritom patria roztrhnuté ušné lalôčiky, ku ktorým dochádza najmä mechanickým poškodením alebo úrazom. Lobuloplastika okrem toho rieši aj problém s veľkými ušnými lalokmi, ktoré je možné chirurgickou korekciou zmenšiť a dostať do rovnováhy s ostatnými časťami tváre. V praxi sa tiež stretávame s rôznymi deformáciami ušných lalôčikov, ktorých zahnutý alebo inak deformovaný tvar je možné upraviť práve vďaka chirurgickej korekcii.

Lobuloplastika sa vykonáva nielen u dospelých. Podstúpiť ju môžu aj deti, obyčajne sa však odporúča počkať, kým dovŕšia 6 rokov. Bez ohľadu na to, či ide o dieťa alebo o dospelého človeka, je dôležité, aby ste zákrok konzultovali s kvalifikovaným a skúseným plastickým chirurgom alebo otolaryngológom, ktorý váš prípad individuálne posúdi a rozhodne, či je chirurgická korekcia ušných lalokov vo vašom prípade vhodná a bezpečná.

Riziká

Tak ako každý chirurgický zákrok, aj korekcia ušných lalôčikov je spojená s viacerými možnými rizikami. Patrí medzi ne infekcia a krvácanie, ktoré môžu obdobie rekonvalescencie skomplikovať a predĺžiť. Nepríjemnosti môže spôsobiť aj nečakaná reakcia na anestéziu, ktorá sa prejavuje napr. alergickou reakciou. Bežným rizikom zákroku je aj jazva.

Jedným z rizík je aj možná asymetria ušných lalokov, ku ktorej môže dôjsť v dôsledku viacerých faktorov, najčastejšie ju však ovplyvňuje pôvodný stav uší a individuálne anatomické znaky pacienta. K možným rizikám patrí tiež dočasná necitlivosť v oblasti ušných lalôčikov, ktorá sa však v priebehu rekonvalescencie postupne zlepšuje.

Pri nedodržaní kľudových podmienok a odporúčaní, hrozí taktiež rozpad operačnej rany, ako pri každom chirurgickom zákroku. Preto kľudový režim a pozákrokovú starostlivosť nepodcente.

Ako postupovať

Zákrok v lokálnej anestéze

1

Prvým krokom je objednanie sa na recepcii, kde oznámite o aký typ zákroku máte záujem. 

2

Keď sa dostavíte na termín, nasleduje úvodná konzultácia s lekárom, ktorý vás vyšetrí, vysvetlí vám všetko potrebné a  vyrieši s vami potrebnú dokumentáciu.

3

Vo väčšine prípadov je možné zákrok okamžite vykonať. V prípade že to nieje vhodné, lekár s vami dohodne ďalší postup.

4

Na zákrok nie je potrebné sa nijako špeciálne pripravovať, dôležité je len včas sa dostaviť na svoj termín. Zákrok po znecitlivení lokálnou anestézou prebieha bezbolestne. Dĺžka zákroku je približne 20 až 30 minút a počas celej doby ste plne pri vedomí a môžete komunikovať. Po ošetrení a poučení odchádzate domov.

Operovať vás bude

MUDr.
Barbora Grajciarová
Hlavná plastická chirurgička
Blefaroplastika Kožné nádory Zarastajúce nechty Ušné lalôčiky Karpálny tunel Skákavé prsty
BC.
Alena Ratulovská
Vedúca sestra
Bc.
Mária Radeková
zdravotná sestra
MUDr.
Barbora Grajciarová
Hlavná plastická chirurgička
Blefaroplastika Kožné nádory Zarastajúce nechty Ušné lalôčiky Karpálny tunel Skákavé prsty
BC.
Alena Ratulovská
Vedúca sestra
Bc.
Mária Radeková
zdravotná sestra

Recenzie našich spokojných zákazníkov

Takto si predstavujem modernú kliniku s orientáciou na pacienta. Ďakujem.

Martin V.

Problém mám vyriešený a celý proces bol veľmi dobre zvádnutý. Šetril môj čas a cítil som sa veľmi komfortne. Oplatilo sa priplatiť si.

Peter J.

Veľmi dobrá skúsenosť. Palec hore za prístup aj prostredie. Mám obavy z nemocnice a lekárov, bála som sa prvej celkovej anestézy v živote. Všetko však prebehlo hladko a necítila som žiadny strach. Špeciálna vďaka sestričke Alenke za jej pozitívny prístup :)

Petra L.

Cenník plastických
operácií a zákrokov.

Cenník
Zošitie roztrhnutého ušného lalôčika Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.
od 50€
Zošitie roztiahnutého ušného lalôčika po tunele Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.
od 100€
Vstupná konzultácia
30€

Zanechajte nám na vás kontakt

Po odoslaní formulára vás budeme najneskôr do 2 pracovných dní kontaktovať, aby sme si dohodli termín, ktorý Vám bude vyhovovať.

Chcem sa objednať

Odoslaním tohto formulára potvrdzujete, že ste sa oboznámili s podmienkami ochrany osobných údajov, ktoré sú dostupné na internetových stránkach: www.klinikazdravia.sk/ochrana-osobnych-udajov.